Není důvod mít z architektů strach. Vpravo Vám nabízíme odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, které mohou pomoct při důležitých rozhodnutích, před kterými se právě nacházíte. Rádi Vám veškeré informace poskytneme také na telefonu nebo e-mailu.

Co mi přinese spolupráce s architektem?

Každá stavba je výjimečná svým místem, orientací, účelem i osobitými potřebami investora. Aby správně plnila svůj účel, nelze na ni aplikovat žádná z typových řešení. Není pravidlem, že kvalitní stavba bývá složitou a nákladnou záležitostí. Jedná se o dlouhodobou investici na řadu let, kterou je třeba předem dobře zvážit. Technologie i materiály se neustále zdokonalují, stejně jako nároky na kvalitní bydlení, komfort i úsporný provoz.

Před vynaložením mnohdy i zbytečných investic do rekonstrukce či stavby budou architekti partnery na Vaší straně a na základě Vašich představ vyřeší mnohdy i protichůdné  požadavky. Naplníme Vaši představu o ideálním bydlení, nebo prostoru pro vaše podnikání. Naše nadčasové návrhy Vám zajistí dlouhou morální životnost Vaší investice. Šediny Vám ušetříme i při jednání s úřady, stavebními firmami a dodavateli.

Jak probíhá spolupráce s architektem?

Jedná se o přátelský neformální dialog, kdy po prvním vyjasnění Vašich záměrů a přání  shromáždíme všechny potřebné informace a společně sestavíme stavební program.

Následně je na nás vypracovat a předložit právě taková řešení, která maximálně zužitkují daný potenciál a zároveň Vám budou optimálně vyhovovat v řeči tvarů, materiálů, barev i ceny.

Vámi odsouhlasené řešení následně zdokumentujeme detailními výkresy, aby bylo možné garantovat kvalitu finálního díla a docílit realizaci bez zbytečných vícenákladů zhotovitelům.

 

Čeho mi pomůžete docílit?

Náplní naší práce je obecně projekční a realizační činnost ve stavebnictví, kde nabízíme širokou škálu služeb. V začátcích Vám například pomůžeme již při výběru pozemku, bytu nebo prostoru pro Vaše podnikání. V ideovém návrhu nastíníme alternativy využití, které společně optimalizujeme ve studii a následném stavebním projektu.

Rozsah, kvalitu i cenu realizovaných prací Vám případně pomůžeme pohlídat při vykonávání technického či autorského dozoru v průběhu výstavby. Projekt je pro Vás jako investora důležitý nástroj kontroly Vaší investice.

Portfolio našich služeb zahrnuje:
- projekční a architektonické práce
- realizace staveb a interiérů
- dozorování staveb a interiérů
- posudky a poradenství v oboru stavebnictví
- rozpočtářské práce
- kompletní inženýrská činnost 

Kdy je ideální nás kontaktovat?

Kontaktovat nás můžete v jakékoliv fázi Vašich prací či záměru, ale stejně jako u lékaře, i u nás platí pravidlo – čím dříve, tím lépe. Včasnou konzultací si ušetříte spoustu starostí a financí při následné realizaci. Bez řádných příprav se také zvedá pravděpodobnost vzniku možného problému. Vzniklý problém lze napravit, nebo dokonce obrátit ve výhodu, většinou je to ovšem na úkor finančních prostředků a času. Proto je lepší možným komplikacím předcházet, dokud jsou „pouze na papíře“.

 

Jak dlouho nám to potrvá?

Každá stavba je individuální, stejně jako požadavky Vás, investorů. Cílem naší práce je vytvoření ideálního a estetického prostoru právě podle Vašich představ. Možná budete zprvu překvapeni, že zejména v prvních fázích studie spolu strávíme více času, než byste čekali.

Zastáváme názor, že je lepší vše předem vyladit nad precizními vizualizacemi a výkresy, než abyste se několik příštích desetiletí mohli cítit nespokojeně. Zpracování studie rodinného domu nebo interiéru – stejně jako stavební i realizační projekt – může trvat přibližně jeden měsíc naší aktivní spolupráce, vše ale závisí na velikosti a povaze projektu. 

 

Budete mě do něčeho nutit?

Nikdy, pokud to nebude pro Vaše dobro. Pokud budete na něčem trvat,  je to v pořádku, jedná se přece o Vaši investici. Z naší strany jsme tu od toho, abychom Vám zmínili možná úskalí a doporučili ideální varianty pro Váš maximální komfort, estetiku a užitek.

Kolik mě to bude stát?

Spolupráce s architektem není zbytečný nadstandard ani luxus. Vzájemným dialogem pomáháme optimalizovat právě Vaši investici, zosobnit Vaše prostředí života,  ve kterém pracujete, odpočíváte, žijete. Rádi s Vámi Váš investiční záměr zdarma zkonzultujeme, stanovíme si realistický rozpočet. Honorář za naši práci vychází ze sazebníku UNIKA a vždy zohledňuje složitost a specifika každého projektu a možnosti investora. Nebojte se, určitě se dohodneme. 

Vámi odsouhlasenou cenu projektu nikdy neměníme. 

 

Pomůžete mi s úřady a povolením?

V případě potřeby formality zcela zajistíme za Vás. K tomu nám postačí pouze běžná plná moc k jednání pro dané řízení.

Proč spolupracovat právě s námi?

Zabýváme se dlouhodobě tím, co umíme, co nás baví a s čím máme dobré zkušenosti. Filosofií naší práce je osobní přístup, kvalitní zpracování, vstřícná pozitivní komunikace a konstruktivní spolupráce od prvních vizí až po realizaci. Důkazem jsou naši spokojení klienti.